Redakcja publikuje pytania do kandydatów w wyborach


Redakcja dzieli się pytaniami o jakie męczę polityków. Załączam je. 


Polish News Agency

Pytania prasowe do kandydatów na urząd prezydenta jurysdykcji Rzeczp. Polska - runda druga

1. Reżyser Patryk Vega dzisiaj lub wczoraj zamieścił szereg filmów w YT. Są to nagrania ze śledztwa dotyczącego szantażowania polityków w Polsce aż 4 tysiącami nagrań typu sekstaśma. Na jednej z nich polityk obcować miał z osobą 14-letnią. 

Wg treści nagrania, dokonano przesłuchania zastanawiając się czy owe 4 tysiące kompromatów- czyli sekstaśm z udziałem polityków rządzącyh krajem- uczyniło z nich zzewnątrzsterowalne drony. Osoby takie nie podejmują decyzji samodzielnie ale podejmują je wg wskazówek szantażystów. Wiele służb obcych krajów może szantażować obecnych polityków nagraniami ich wyczynów seksualnych w celu przejęcia kontroli etc. 

Pytanie: Proszę sobie wyobrazić że mają Państwo wpływ na media i wydają Państwo media w danej jurysdykcji, która z powodu szantażowania polityków tysiącami sekstaśm wydaje się być zależna a jej resztki niezależności szybko się roztapiają. Co by Państwo zrobili w takiej sytuacji? Istnieje wg słów osób z CBA- wiele kopii zapasowych pozwalających korumpować polityków przez osoby spoza terytorium Polski. Kopie zapasowe prawdopodobnie nawet 4 tysięcy nagrań seksu z udziałem polityków wywieziono rzekomo na Ukrainę. 


2. Jeden z kandydatów zagrał w swojej kampanii homokartą. Według mojego doświadczenia jako po prostu zwykłego człowieka, osoby które atakują inne osoby za ich orientację seksualną- same nie są pewne swojej seksualności. Noszę dresy i raz miałem na festiwalu dresy jakiejś skejtowej firmy mające wzór w moro, kamuflaż, który miał też różowe cętki. Jakaś osoba z namiotu obok mnie za to atakowała że różowy to pedalskie kolory, a niedługo potem usłyszałem że wyglądam w tym dresie jak "Wenus". Mam wrażenie że osoba ta miała raczej problem ze swoją seksualnością (której w mojej ocenie - ta osoba sama nie była pewna) niż z moim dresem w kolorowe cętki moro. Wychowywałem się też w Wielkiej Brytanii i w paczce kumpli mieliśmy też geja, homoseksualistę, który był osobą najdrobniejszej postury, był po prostu najmniejszej wagi z wszystkich nas mężczyzn. Wydaje mi się na podstawie moich obserwacji naocznych, acz niemiarodajnych, że atakowanie osób o innej orientacji seksualnej jest atakowaniem osób często słabszych od innych. 

Pytanie: Proszę sobie wyobrazić że prowadzi Pan media. Jak postąpiłby Pan wobec kandydata który gra homokartami? Karl Popper, epistemolog, w książce „Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie", podniósł argumentację "braku tolerancji dla osób nietolerancyjnych". Wskazywał on na paradoks tolerancji, polegający na tym że osoby które tej tolerancji dla zachowań innych osób im nieszkodzących- nie mają, powinniśmy wykluczyć ze względu na ich nietolerancyjne zachowanie. Wg Karla Poppera-  nie powinniśmy mieć ani krzty respektu czy szacunku dla zachowania takich osób podżegających do braku tolerancji dla innych. 

Czy jako wydawca mediów powinienem sugerować się  "paradoksem tolerancji" jaki przedstawił Karl Popper, wobec kandydata grającego homokartą? Co powinienem wobec takiego kandydata- zrobić? Czy i - w jaki sposób powinienem być "skrajnie nietolerancyjny dla nietolerancji innych"? Karl Popper twierdził że "aby utrzymać tolerancyjne społeczeństwo, musi ono być nietolerancyjne dla nietolerancji innych." Czy epistemolog ten mylił się?

Pozdrawiam,
Z szacunkiem,

Adam Fularz, manager Radiotelewizji

RTVP OPÉRA www.opera.rtvp.pl

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra



śr., 10 cze 2020 o 12:35 Adam Fularz <Adam na s. wieczorna.pl> napisał(a):
Polish News Agency 
Polishnews.pl 


Pytania do kandydatów na urząd "Prezydent jurysdykcji RP"

Pytanie o poglądy na ustrój demokratyczny

Czy aby na pewno podstawą demokracji są wybory? Tak może się wydawać osobie wprowadzonej w błąd. 

Demokracja opiera się o zasadę sortycji i polega na wybieraniu poprzez losowanie- czyli na losowaniu całej obsady instytucji rządowych danego terytorium za pomocą maszyny randomizująco-losującej. Do dzisiaj te maszyny o nazwie "kleroterion" stosowane w czasach antycznych stoją w muzeach. Tylko stratega wojskowego-urzędu wojskowego- nie losowano.

David Van Reybrouck w książce "Przeciwko wyborom. Agrument za demokracją." (ang. Against Elections: The Case for Democracy") postuluje zniesienie upartyjnionego systemu wyborów i przywrócenie dawnego ustroju demokracji.

David Van Reybrouck pisze o "Syndromie Zmęczenia Demokracją" jakby był lekarzem stawiającym diagnozę. Jego książka dzieli się na rozdziały: "Diagnozę", "Patogenezę", "Lekarstwo".

W Polsce idea demokracji jest w zasadzie nieznana. Gdy opowiadam czasem o demokracji i procedurze "sortition"-  stosowanej jeszcze w średniowiecznej Florencji czy Wenecji- mojej opowieści towarzyszą jęki zaskoczenia ze strony słuchaczy.  

Co Państwo sądzą o idei demokracji? Czy zamierza Pan ponownie wprowadzić taki ustrój w kraju? Także tutaj istniał on w przeszłości:

Sklawinowie i Antowie nie podlegają władzy jednego człowieka, lecz od dawna żyją w ludowładztwie i dlatego zawsze pomyślne i niepomyślne sprawy załatwiane bywają na ogólnym zgromadzeniu.

  • Autor: Prokopiusz z Cezarei,  (ok. 490-ok. 562), historyk grecki 




Pytanie dot. 30-lecia systemu dyktatur lokalnych w Polsce

W części mediów system ustroju terytorialnego jurysdykcji RP jest określany mianem "samorządu" choć wg systematyki ustrojów, jest to autorytarna forma dyktatury. Zwykle urzędujący prezydent, burmistrz, wójt- przez ostatnie dekady zdążył stworzyć sobie własne środowisko klakierów, przez co taki urzędnik rządzi w stylu jednowładczym. Zwykle opłaca on lokalne media, lub te media upadły, jest ich całkowicie brak. Po gospodarczym upadku prasy papierowej, lokalną polityką nie zajmują się już nawet dziennikarze. Powstała próżnia- wypełniana przez media wydawane przez lokalne elity władzy, z pieniędzy podatników. Koszty z tego tytułu sięgają np. 0,414 mln PLN rocznie, jak w niezbyt wielkiej Zielonej Górze.

Polski ustrój jednostek lokalnych dyktatur terytorialnych (mylnie nazywanych samorządem) jest odmienny od rozwiązań ustroju gmin i komun w krajach wyżej rozwiniętych. Przypomnę że rok 1919 przyniósł rozporządzenie Naczelnika Państwa dotyczące wybierania przedstawicieli gmin. Uznano, iż wszyscy obywatele polscy, zamieszkujący od min. 6 miesięcy, mogą w gminach wiejskich brać udział w zgromadzeniu wiejskim, które wybierało wójta.

Co Pan proponuje? Czy widzi Pan potrzebę zmian? 

Z szacunkiem,

Adam Fularz, manager Radiotelewizji

RTVP OPÉRA www.opera.rtvp.pl

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra



pt., 24 kwi 2020 o 00:24 Adam Fularz <Adam.Fularz na s. wieczorna.pl> napisał(a):
Polish News Agency


WEZWANIE DO NADSYŁANIA MANIFESTÓW WYBORCZYCH celem emisji w mediach bezpłatnych spotów wyborczych.

Informacja dla komitetów wyborczych

Wybory prezydenckie 2020

Election Address 2020
Czym jest Election Address? Adres wyborczy to materiał wysyłany przez kandydata podczas kampanii politycznej. Adresy wyborcze są zwykle wysyłane tylko podczas samego okresu wyborczego.

W wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii wszyscy kandydaci mają prawo do bezpłatnego dostarczenia jednego adresu wyborczego przez Royal Mail każdemu wyborcy w okręgu wyborczym. W Polsce Radiotelewizja / Polish News Agency poprzez swoją sieć ponad 100 mediów lokalnych oferuje ten serwis bezpłatnie dla kandydatów.

Szanowne Komitety Wyborcze,

Informuję iż mają Państwo prawo Państwo przesłać Państwa manifesty wyborcze celem bezpłatnej publikacji w formie online w systemach zarządzania treścią wydań lokalnych ponad stu gazet online oraz portali na terenie kraju.

Redakcja wzywa i zaprasza sztaby wyborcze, w związku z rzekomo nadchodzącymi wyborami prezydenckimi, o dacie jeszcze- wg informacji redakcji - bliżej nieustalonej- do nadsyłania manifestów wyborczych. Ustalam termin na 14 dni roboczych od dziś. Zasada kto pierwszy ten lepszy. FCFS.

Redakcja opublikuje manifesty wyborcze nieodpłatnie, na podstawie prawa "must carry".

Redakcja sprzeciwia się jakiejkolwiek mowie nienawiści na tle rasy, koloru skóry, oczu, włosów, wyznania, wieku, płci etc. Redakcja podkreśla że nie popiera dyskryminacji także ze względu na wiek czy płeć (w całej rozciągłości opcji płciowych) a  także dyskryminacji ze względu na używanie slangu, ze względu na wygląd (np. dyskryminacji "za twarz"), za choroby, czy za syndromy, zespoły (np. zespół Downa) nie będące chorobami etc. Treści takie redakcja niezwłocznie wykluczy z publikacji. 


__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Polish News Agency. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.



Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

POLISH NEWS AGENCY POLISHNEWS.PL
AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.

Standardy relacjonowania wyborów przez media zgodne z Art. 7 ust. 2 ustawy – Prawo Prasowe.

Kandydat w wyborach nie powinien być formalnie związany z żadnym medium, w szczególności być dziennikarzem, redaktorem naczelnym bądź wydawcą. Jeżeli tak by się zdarzyło, gdyż prawo wprost tego nie zabrania, na czas wyborów nie powinien być on zaangażowany w relacjonowanie wyborów.

Rada Etyki Mediów uznaje udział dziennikarzy w wyborach za złamanie zasad etyki 55 dziennikarskiej . Dziennikarze nie tylko nie powinni kandydować, ale w jakikolwiek inny sposób uczestniczyć w pracach komitetów wyborczych, np. nie powinni pomagać kandydatom w przygotowaniu wystąpień publicznych.

Dobrą praktyką jest wprowadzenie przez szefów redakcji w tym zakresie jasnych wytycznych. 

Media powinny z ostrożnością relacjonować wydarzenia z udziałem kandydatów pełniących funkcje publiczne w czasie kampanii wyborczej, a zwłaszcza ciszy wyborczej. Osoby te, mając łatwiejszy niż inni kandydaci dostęp do mediów, mogą nadużywać go do celów związanych z prowadzeniem kampanii wyborczej. Media muszą być więc szczególnie wyczulone. 

Prowadzenie negatywnej kampanii w mediach, choć nie jest prawnie zakazane, budzi wątpliwości etyczne. Media powinny przekazywać wypowiedzi prawdziwe, wypowiadane w dobrej wierze oraz w tonie umiarkowanym. (..)

W przypadku, gdy tworzy się medium specjalnie na potrzeby wyborów, dane medium powinno kierować się regułami prawdziwości i uczciwości przekazu. Należy także pamiętać, że powstające w okresie wyborczym tytuły prasowe zobowiązane są do przestrzegania wszelkich wymogów stawianych prasie przez prawo prasowe (jeœli publikacja spełnia 56 kryteria definicji „dziennika" lub „czasopisma" wymagana jest np. jego rejestracja w sądzie). Bardzo ważne jest, aby wydawnictwo takie na każdym egzemplarzu posiadało takie informacje jak nazwę i adres wydawcy, adres redakcji, imię i nazwisko redaktora naczelnego. Choć prawo prasowe nie ustanawia obowiązku zamieszczenia impressum na tzw. drukach nieperiodycznych (np. jednorazowo wydanej gazetce), zasada ta powinna być przestrzegana w przypadku wydawnictw dotyczących wyborów. 


--


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

RTVP OPÉRA www.opera.rtvp.pl

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra







--


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

RTVP OPÉRA www.opera.rtvp.pl

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra




Komentarze