Centrum Kultury: Newsletter 21.11.2019

Redakcja serwisu otrzymała list:

---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: Zakopiańskie Centrum Kultury <zakopane.pl na serw. zck.com.pl>
Data: czwartek, 21 listopada 2019
Temat: Newsletter 21.11.2019
Do: adam.fularz na wieczorna.pl


22.11.2019

Wernisaż wystawy "Barwy pokoleń"

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Zakopiańskie Centrum Kultury, Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór zapraszają na wernisaż wystawy: "Barwy pokoleń" Władysław Walczak-Baniecki, Barbara Baniecka-Dziadzio, Bogdan Dziadzio.

21.11.2019

Zakopane zwycięzcą Rankingu Gmin Małopolski

Podczas spotkania Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski 20 listopada w Solcu-Zdroju odbyła się uroczystość nagrodzenia tegorocznych laureatów Rankingu Gmin Małopolski. Miasto Zakopane zostało zwycięzcą tego prestiżowego zestawienia. Pamiątkowy dyplom z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego odebrał zastępca burmistrza Tomasz Filar.

23.11.2019

125 - lecie Gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Zakopanem

Towarzystwo Gimnastyczne Sokół to jedna z najstarszych organizacji w Zakopanem. Od zawsze spełnia ona ważną rolę integrując mieszkańców, w tym także młodzież, wokół wartości związanych z upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu, pielęgnowaniem tradycji i kultury narodowej, patriotyzmu, odpowiedzialności obywatelskiej oraz zdrowego i aktywnego trybu życia. Także budynek kina „Sokół" przy ul. Orkana pełni w Zakopanem funkcję kulturalnego centrum i skupia wiele cennych inicjatyw, ważnych wydarzeń i koncertów.

23.11.2019

Spotkanie z cyklu "Czarne na białym"

Dromomania, poriomania, drapetomania, czyli obłęd wędrowczy albo ruchliwość chorobowa. Skłonność do bezcelowego wędrowania, kiedy nie można się zatrzymać, nie można odpocząć. Szaleństwo czy norma, błogosławieństwo czy przekleństwo? Opowie o tym Wojciech Nowicki, autor książki ""Cieśniny", podczas kolejnego spotkania z cyklu „Czarne na białym". 23 listopada, w sobotę, o godzinie 18:00 w kawiarni „Kmicic" w Zakopanem, przy ulicy Staszica 11 a.

28.11. - 31.12.2019

PÓŁNOC/POŁUDNIE Wernisaż wystawy Agnieszki Zalotyńskiej

Autorskie mapy i kolaże oraz archiwalne fotografie prezentowane na wystawie opowiadają historie dziadków artystki i rodzinnych migracji. Prace łączą sztuki wizualne i nowocześnie rozumianą archiwistykę. Wykorzystują mapę nie jako obiektywny obraz terytorium, lecz nośnik pamięci utrwalający tożsamość.

28.11.2019

Spektakl NIEPRZYJACIEL wg Juliena Greena

Dom – jego atmosferę tworzą ludzie – DUCHY, Zjawy, Przywidzenia. Oto do letniskowej willi przyjeżdża Elżbieta (młoda, atrakcyjna kobieta) wraz ze swoim kochankiem – Jakubem. Nagle – nocą w wilii zjawia się Nieznajomy – tj. Piotr – jak się okazuje brat (przyrodni) Jakuba. Ale wraz z nim pojawia się Ktoś jeszcze – ów tytułowy NIEPRZYJACIEL... Kim jest? Jak go określić?

25.10. - 1.12.2019

Bardzo różnie i bardzo dobrze. Grafiki z kolekcji Zachęty

25 października w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem została otwarta wystawa „Bardzo różnie i bardzo dobrze". Grafiki z kolekcji Zachęty - część I. Po raz pierwszy Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki prezentuje publiczności poza swoją siedzibą tak obszerny fragment własnych zbiorów graficznych. Grafiki pochodzą z dwóch przełomowych wystaw organizowanych w Zachęcie w latach 1956 i 1971. Wystawa będzie się składać z dwóch części. W Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem zobaczymy 116 grafik 52 najwybitniejszych polskich artystów grafików.

4.12.2019

Spektakl CHODŹ NA SŁÓWKO Teatru Lalki i aktora z Wałbrzycha

Temat tożsamości już od dawna rozpala umysły zarówno dzieci jak i dorosłych. Ale sposób w jaki potraktowała go Malina Prześluga – jedna z najbardziej uznanych dramaturżek teatru dla dzieci – jest absolutnie nowatorski i zwariowany.

14.11.2019

Tatry w Twoich rękach

Tatrzański Park Narodowy zaprasza do współpracy podhalańskich artystów, twórców ludowych, rękodzielników i projektantów, by wspólnie stworzyć linię nowych pamiątek z Tatr – oryginalnych, produktów wysokiej jakości, inspirowanych lokalną tradycją i bogactwem tatrzańskiej przyrody.

22 - 24.11.2019

Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny

Polska Organizacja Turystyczna wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki organizuje w terminie 22-24 listopada 2019 kolejną, siódmą edycje akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". Tym razem, po raz pierwszy w historii, akcja wykracza poza granice naszego kraju. To świetna okazja do promocji miasta i regionu nie tylko wśród krajowych, ale także zagranicznych turystów.

4.10 - 24.11.2019

Wystawa SIDE THAWENCA. Uszyte nićmi | Małgorzata Mirga-Tas

Małgorzata Mirga-Tas jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznycjh im. Antoniego Kenara i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Rzeźby. W swoich pracach opowiada często o codzienności, o codzienności zwykłych ludzi.

18.10. - 23.02.2020

Giewont. Kolekcja niezwyczajna. Obrazy ze zbiorów Elżbiety i Andrzeja Kubasiewiczów.

Jest to kolejna wystawa z cyklu prezentującego prywatne kolekcje sztuki związanej z Tatrami i Podhalem. Kolekcja państwa Kubasiewiczów prezentowana jest po raz pierwszy w instytucji muzealnej w Polsce. Składają się na nią obrazy przedstawiające najpopularniejszą w Polsce, owianą legendami górę – Giewont.

24.10. - 31.12.2019

Wystawa czasowa KOLEKCJA. ROZDZIAŁ II.

Od 2018 roku Muzeum Tatrzańskie rozpoczęło powiększanie kolekcji działu sztuki o prace artystów współczesnych, którzy w swoich działaniach odnoszą się do tematyki związanej z regionem Podhala. Nabywane eksponaty prezentują różne punkty widzenia na dobrze znane motywy.

29.11. - 1.12.2019

Konferencja w stulecie urodzin Antoniego Rząsy

W 2019 roku przypada setna rocznica urodzin Antoniego Rząsy, jednego z najważniejszych polskich artystów powojennych. Z tej okazji zapraszamy na konferencję naukową poświęconą jego twórczości.

29.10.2019

Wystawa plenerowa z okazji 115-lecia Związku Górali i 100-lecia Związku Podhalan

Zachęcamy do obejrzenia wystawy przygotowanej przez Związek Podhalan Oddział Zakopane, która ukazuje dzieje regionalnego ruchu na przestrzeni ponad 115 - letniej historii. Wystawę można zobaczyć przy górnych Krupówkach, poniżej "oczka wodnego".




--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

Komentarze